Vlasy rovnako ako oblečenie sú výrazom osobnosti a niečo o nás vypovedajú. Správny strih a módný farebný odtieň podporia sebavedomie a robia človeka príťažlivým. Teda nielen šaty, ale aj vlasy robia človeka.

V našom salóne ponúkame profesionálnu starostlivosť o vlasy . Našou filozofiou je ponúknuť vám dokonalý módny strih a účes, ktorý očarí a zároveň je nositeľný, nenáročný na úpravu , dokonale splní vaše priania a podčiarkne váš štýl . Ochotne vám poradíme s výberom strihu, odtieňa farby  i následnej domácej starostlivosti. Ak potrebujete zmenu , alebo len máte chuť nechať vaše vlasy hýčkať , bez obáv sa zverte do  naších rúk.  

Pracujeme s kvalitnými farbami a vlasovými prípravkami značky REVLON PROFESSIONAL BRANDS, FRAMESI a Revlon Orofluido, stále sledujeme nové trendy strihov vlasov. Ponúkame dámske a pánske strihy, prelivy , farbenie , melírovanie, hĺbkovú regeneráciu vlasov. Pre stálu regeneráciu vlasov a dlhodobé zlepšenie kvality vlasov Vám vieme odporučiť široký rad vhodných vlasových prípravkov pre starostlivosť o pokožku hlavy a pre výživu vlasov na domáce použitie, pretože používanie kvalitnej vlasovej kozmetiky vykazuje najvyššiu účinnosť len pri pravidelnom a intenzívnom používaní .

Kaderníctvo

Vlasy-čo možno o nich neviete

Niekedy je to ako zlý sen:  stojíte pred zrkadlom, vlasy máte čerstvo umyté a vyfúkané, ale aj tak nevyzerajú tak ako majú. Núkajú sa názory, skúsenosti, štatistiky.


Životný rytmus vlasov sa dá rozdeliť na tri fázy. Za normálnych podmienok pri zdravých vlasoch sa približne 85% z nich nachádza vo fáze rastu, 1% v kľude po dobu približne 20 dní, a zostavajúcich 14% je počas 3 mesiacoch vo fáze vypadávania.


Výmena vlasov prebieha u človeka mozaikovite. Zatiaľ čo jeden vlas rastie a je v fáze anagene, iný je pripravený v telogene k vypadnutiu. Na konci etapy vypadnutia vlasová folikula prechádza do nového cyklu začínajúceho vývinovou etapou. Papilla a folikula sa opäť spoja a začína sa vyvíjať nový vlas, ktorý spôsobí vypadnutie starého vlasu. Ide o bežný jav a denne má vypadnúť 50-100 vlasov (vraj toľko, koľko máme rokov). Zmenou ročného obdobia sa vypadávanie vlasov môže zvýšiť.


Dôležitú úlohu na počet aktívnych folikúl má vek. Osoby medzi 20-30. rokom majú počet aktívnych folikúl najväčší cca 615 na 1 cm2. Medzi 30-50. rokom dochádza k poklesu a nad 80. rokov je to už iba 435 aktívnych folikúl na 1 cm2. Po 60. roku života je fáza anagenu skrátená na 17-95 týždňov, čím sa síce výmena vlasu urýchli ale na úkor kvality. Výraznejšie spomalenie rastu vlasov nastáva až po 70. roku života a ak vlasom začne chýbať pigment – zostanú duté a ich farba sa zmení na šedivú.


Bolo dokázané že riedké vlasy sú predovšetkým genetickým dedičstvom. Zabrániť vypadávaniu vlasov sa dá čiastočne vitamínovýmy alebo keratinovými kúrami.


Sila vlasov súvisí s ich farbou. Blond vlasy bývajú veľmi jemné, ale pokiaľ ide o ich celkové množstvo, predstavujú hustejšiu hrivu ako vlasy tmavé. Najmenej vlasov mávajú ľudia s hrdzavými vlasmi.


Najdlhší zmeraný vlas bol dlhý 7, 92 metrov. Zvyčajne sa vlas obnovuje každých 3 až 6 rokov a dorastá do dĺžky 36 – 72 centimetrov. Zdravý vlas je vysoko elastický (dá sa natiahnuť až o 30 percent) a je pevnejší ako medený drôt rovnakej hrúbky.


Nekvalitné hrebene s ostrými zubami a hranami ako aj kefy bez ochrany hrotov narušujú a zdrsňujú keratínový obal vlasov. Odfarbovanie a trvalá menia pH hodnotu vlasov, čím poškodzujú jeho vonkajšiu šupinatú vrstvu.


Teplo veľmi vážne poškodzuje vlasovú štruktúru. Preto vlasy nikdy nefénujte príliš dlho, príliš horúcim vzduchom a z príliš krátkej vzdialenosti. Kulmu, žehličku a ostatné prístroje, využívajúce k tvarovaniu vlasov teplo, používajte  2x do týždňa, ak používane častejšie nezabúdajte na kvalitné ochranné sérum k tomu určené


Voda s obsahom vápnika zanecháva na vlasoch šedý povlak. Proti nemu nám pomôžu oplachy umytých vlasov octovou alebo citrónovou šťavou.


Predpokladom kvalitných vlasov je zdravá pokožka hlavy, ktorá optimálne vyživuje zdravé korienky. Najdôležitejšími látkami sú zinok a vápnik, ktoré sú obsiahnuté v mliečnych výrobkoch, v rybách, zelenine a v ovocí. Vlasy tým naviac získavajú potrebnú pevnosť.NOVINKA


Shimmer decolor B - melír tón v tóne, ktorý je hotový za pár minút.

Nechcete vlasy odfarbené, nechcete dlho sedieť v salóne. Ponúkame vám jedinečnú novinku na trhu, melír za pár minút len s použitím žehličky. Zosvetlenie až o dva odtiene, teraz za uvádzacie ceny. Bližšie info v našom salóne.

DOMOV   l   KOZMETIKA   l   MANIKÚRA   l   KADERNÍCTVO   l   STAROSTLIVOSŤ O TELO   l   OBJEDNÁVKA   l   GALÉRIA   l   KONTAKT

kozmetika, manikúra 
a kaderníctvo

DOMOV   l   DARČEKOVÉ POUKÁŽKY   l   CENNÍK   l   AKCIE   l   KONTAKT

Copyright © 2016 salon-lecharme.sk. Všetky práva vyhradené.